Partnerský web - HmyzNaTaliri.cz - Entomofágie

HMYZ NA TALÍŘI

Jsme tým nadšených propagátorů entomofágie pod vedením paní docentky Marie Borkovcové. Byla jedním z prvních vědců v Evropě, kteří se začali věnovat entomofágii po odborné stránce a první, kdo oficiálně upozornil Evropskou unii na význam využití hmyzu jako potraviny. Zabývá se dlouhodobě nutriční hodnotou hmyzu a jeho přínosem pro konzumenty s výživovým onemocněním (celiakie, onemocnění ledvin, slinivky…). Kromě toho se věnuje též zhodnocení ekologických aspektů chovu hmyzu a jeho udržitelnosti.

Všichni se snažíme rozšířit myšlenku konzumace hmyzu a jejího zařazení do české a evropské kuchyně. Kromě přednášek provádíme i řízené degustace hmyzích specialit pod vedením nejzkušenějších kuchařů v oboru hmyzu Petrem Ocknechtem a Milanem Václavíkem. Oba mají za sebou stovky akcí pro veřejnost, prezentují na velkých gastro festivalech, pořádají show v restauracích, jezdí do škol a knihoven a v neposlední řadě obohacují firemní i soukromé akce.

Dozvíte se tam aktuální informace o místech, kde degustace zrovna probíhají a dočtete se tam plno hodnotných informací ohledně využití hmyzu, historie a nutričních hodnotách. Neváhejte se zeptat ...

Zákusek se cvrčky - HmyzNaTaliri.cz - Entomofágie

PŘEJEME VÁM DOBROU CHUŤ !!!!


O nás Náš chov Krmný hmyz Hmyz pro gastronomii Výroba bio pelet Kde nás najdete Kontakty e-shop